EN

Atdzimšana

Šķiet, ka šodien katrs zina, kas ir barista. 10 gadus senā pagātnē, kad izcīnīju tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules Baristu Čempionātā 2006, (Šveicē/Bernē) gan katra seja un uzacu pozīcija izmanījās izdzirdot šo vārdu. Lai mēs varētu katru dienu baudīt un priecāties par gardu kafiju savā tasītē, labi un zinoši baristas ir nepieciešami ikvienā kafejnīcā. Bet kā, lai uzzina – kurš no viņiem ir labākais – protams, sacensības to atrisina.

12. un 13. februārī norisinājās Latvijas Baristu Čempionāts 2016, kura uzvarētājs dosies uz Pasaules Baristu Čempionātu 2016, Dublinā. Latvijā čempionātu organizēja SCAE (Specialty Coffee Association of Europe) Latvijas pārstāvniecība.

BARISTAS: Čempionātā piedalījās 13 baristas no labākajām kafejnīcām, tādējādi apliecinot savu attieksmi un aizrautību ikdienā strādajot ar specialty kafiju. Vēlmi savu saderību ar kafiju parādīt citiem un gūstot neatņemamu pieredzi nākotnei, kas noteikti palīdzēs vēl labāk strādāt un apkalpot viesus savā kafejnīcā.

ŽŪRIJA: Žūrijas profesionalitātei ir ārkārtīgi liela nozīme. Tāda tā arī bija, apvienojot daudzus Latvijas specialty kafijas nozares profesionāļus, kuru bariņā arī man bija tas gods būt un, protams, ārvalstu sertificētus tiesnešus, kuru klātbūtne oficiāli nepieciešama, lai SCAE Latvijas rīkotais čempionāts tiktu atzīts atbilstoši nosacījumiem. Turklāt tikai ārzemju tiesneši tiesāja čempionāta finālu, kurā piedalījās labākie 6 baristas pēc priekšsacīkstēm.

REZULTĀTS: Latvijai ir savs Baristu Čempions 2016 – tas ir Jānis Podiņš, kurš savas īstās baristas gaitas ir uzzācis šeit pat tēvzemē Miit Coffee, bet šobrīd strādā Berlīnē – Five Elephant Coffee. Jāteic, ka visi finālisti parādīja augstu profesionalitāti. Tas liecina, ka sīvas un aizraujošas cīņas būs arī turpmāk. Novēlu Jānim Podiņam veiksmi Pasaules Baristu Čempoionātā 2016, Dublinā.

Kafijas kultūra Latvijā pēdējos gados ir manāmi augusi, par ko liecina Latvijas Baristu Čempionāts 2016. Kafija noteikti ir pelnījusi, ka par to rūpējas. Cilvēki noteikti to ir pelnījuši, ka viņiem pasniedz gardu kafiju tasītē. Es patiesi vēlos, lai tā būtu vienmēr.

Andris Petkēvičs

P.S. Uz tikšanos martā, lai kopīgi izdzīvotu manus specialty kafijas piedzīvojumus Gvatemalā (20/02-29/02).