EN

Guatemala Nueva Esperanza jeb Jaunā Cerība

Kur gan citur pasaulē var pagaršot daudz Gvatemalas kafijas, ja ne pašā Gvatemalā. It īpaši tajā laikā, kad kafijas saimniecībās novāc jauno kafijas ražu un steidz iepazīstināt plašo pasauli ar to.
Šī gada februārī devos uz Gvatemalu tieši ar šo mērķi – atrast svaigu kafiju, ko vest uz Rīgu – Andrito Kafijas Grauzdētavu. Februāris ir kafijas virpuļa mēnesis ne tikai Gvatemalā, bet arī citās Centrālamerikas valstīs. Gan lielas, gan mazas kafijas saimniecības steidz rūpēties par kafijas ražu. Šeit laiks negaida – kafijas ir laicīgi jānovāc, jāpārstrādā, jāžāvē. Jāatzīst, ka viegla steiga ir jūtama.
Šī apburošā kafijas zeme ir pārsteigusi mūs ar savu neparasti gardo kafiju arī iepriekšējos gadus. Esot Gvatemalā nogaršoju 80 neparastas kafijas, viesojos 7 dažādās kafijas saimniecībās un iepazinos ar lieliskiem cilvēkiem, kas dara neparasti smagu darbu katru dienu, lai ik gadu pasaulei sarūpētu augstas kvalitātes specialty kafiju. Smags un rūpīgs darbs nes saldus augļus – tāda ir Gvatemalas specialty kafija.
Viens no nozīmīgākajiem kafijas reģioniem atrodas valsts rietumos – Huehuetenango. Tā kalnu nogāzes robežojas ar Meksiku. Tieši nomaļā vieta, bezceļi un citi apstākļi nereti neļauj izcilām kafijām ieraudzīt plašo pasauli. Nenovērtētas tās paliek turpat. Bet šoreiz tā nav noticis… esam sarūpējuši fantastisku kafiju no Huehuetenango reģiona.
Saimniecības Finca Nueva Esperanza (tulk. Jaunā Cerība) kafijas lauki aptver 60 ha un atrodas 1900 m virs jūras līmeņa, tur tiek audzētas divas arabikas šķirnes: Bourbon, Caturra.
Vēl pavisam nesenā pagātnē šī saimniecība bija bez elektrības un jebkādiem sakaru līdzekļiem. Tīra daba, vulkāniska augsne, pieredze paaudžu paaudzēs ir ļāvusi īpaši labi rūpēties par kafijas kvalitāti.
Jāteic, ka tikai šogad kafija no Nueva Esperanza saimniecības ir devusies tālu prom no Gvatemalas – uz Latviju. Saimnieks Nikolas Kastillo (Nicolas Castillo) ir patiesi lepns un gandarīts, ka viņa audzēto kafiju esam novērtējuši un izvēlējušies.
Tas viņu papildus motivē neatlaidīgi rūpēties par savu kafiju turpmāk. Ļoti vēlamies šo kafiju Jums piedāvāt arī citus gadus.
Tā ir jauna cerība!