EN

World of Coffee Nordic

Tieši pirms vasaras saulgriežiem, Zviedrijas otrajā lielākajā pilsētā Gēteburgā notika šī gada ievērojamākais kafijas industrijas pasākums/izstāde Eiropā – World of Coffee Nordic.

Pasākuma laikā tika noskaidroti 2015. gada labākie kafijas profesionāļi dažādās disciplīnās – Cup tasting (kafijas garšošana), Brewing (kafijas brūvēšana), Roasting (kafijas grauzdēšana) u.c.

Arī Andrito Kafijas Grauzdētavas kafija (Hacienda La Claudina, Antiqua, Colombia) piedalījās industrijas izstādē – Gemoss kafijas studija, kas pārstāvēja Sanremo espresso aparātu rūpnīcu, gatavoja espresso uz šī brīža “karstākā” jaunuma – Sanremo Opera espresso aparāta. Kā atzina kafijas baudītāji – mūsu kafija godam pārstāvēja mazo Latvijas kafijas kultūru blakus tādiem grauzdēšanas grandiem, kā Square Mile Coffee (Londona) un Samba Cafe Coffee Roasters (Atēnas). Par pēdējo interesanti būtu minēt, ka Samba Café kafijas grauzdētavas kafiju izmatoja Grieķijas pārstāvis George Koustoumpardis, lai iegūtu Pasaules čempiona titulu – Coffee & good spirits (Kafija ar kvalitatīvu alkoholu) disciplīnā, kā arī Samba Café  kafijas grauzdētava tīras nejaušības pēc Sanremo stendā piedāvāja kafiju no Hacienda La Claudina saimniecības – tās pašas, kurā tika audzēta Andra (Andrito Kafijas Grauzdētavas) grauzdētā kafija. No daudzajiem tūkstošiem kafijas saimniecību, tieši šī viena bija pārstāvēta no divām neatkarīgām kafijas grauzdētavām vienā izstādes stendā! Lai vai kā – abas kafijas garšoja burvīgi un tomēr nedaudz atšķirīgi.

Kā jau katru reizi, šādos pasākumos tika arī apskatītas jaunākās aktualitātes Specialty kafijas industrijā – apbalvoti jaunākie industrijas produkti (New Product of the Show Awards), no kuriem mums interesantākais šķita Cafflano  (http://cafflano.com/) brūvrīks + kafijas dzirnavas – viss vienā!

Pasākums iespaidīgs – noteikti apmeklēšanas vērts ikvienam interesentam kvalitatīvas kafijas pasaulē!

Raivis Vaitekūns (Gemoss Kafijas Studija)