EN

Ļoti īpaša kafija – Finca La Blanca

Mums vienmēr ir paticis, kā mazās centrālās Amerikas valstis spēj pārsteigt ar lielisku kafijas kvalitāti. Tur kafijas kultivēšana ir sena un ļoti nozīmīga nozare, kura neatstāj vienaldzīgu nevienu.

Šoreiz mūsu izvēle ir kritusi uz Gvatemalu. Jāatzīst gan, ka jau iepriekš šīs valsts kafija ir pārsteigusi mūs un šo pārsteiguma sajūtu mēs nododam arī Jums.

IEPAZĪSTIES – kafija no Finca La Blanca saimniecības, San Antonio Huista pilsētas, Huehuetenango reģiona Gvatemalā.

Maza, bet varena kafijas saimniecība Finca La Blanca atrodas 1700 m vjl. valsts pašos rietumos, kas ir netālu no Meksikas robežas.

Saimniecība ir tikai 10 ha liela un ik gadu tur izaudzē vidēji 7000 kg zaļas kafijas. Neskatoties uz to zemes gabals ir sadalīts vairākās daļās, kur audzē dažādas arabikas šķirnes: Bourbon, Caturra, Catuai.

Ņemot vērā nelielo ražīgumu, Finca La Blanca saimnieks Huans de Dios Martines (Juan de Dios Martinez) patiesi mīl to, ko dara. Tas izpaužas kafijas kvalitātē: svaiga un sulīga, ļoti pilnīga aromātā un garšā, kurā ir jūtamas florālas notis, spirdzinošs vīnogu saldums.

Visas kafijas pupiņas tiek rūpīgi pārstrādātas un pārlasītas, izvairoties no defektiem, kas lieki var sabojāt kafijas garšu. Kafijas pupiņas tiek mazgātas un saulē žāvētas.

Šobrīd Finca La Blanca kafiju piedāvāsim espresso grauzdējumā, kas ļauj izjust neparasti saldu, karamelizēta cukura un rozīņu aromātu un garšā dominē spirdzinoši augļi, gaišās vīnogas. Savukārt, pēcgaršā sajūtamas kakao notis.

Šobrīd jau baudāma Miit Coffee, no rītdienas nopērkama andritocoffee.lv/shop/coffee